קורס עריכה בוויקיפדיה

עמותת ויקימדיה ישראל

שי כץ

תיאור התוצר

קורס העריכה בוויקיפדיה נוסד בשנת 2017 , ומאז סיימו אותו כ-220 בוגרות ובוגרים. הקורס מעודד את משתתפיו לחלוק את הידע שלהם עם ציבור קוראי העברית, דרך הפלטפורמה של ויקיפדיה העברית.

תכני הקורס מאורגנים סביב 2 צירים עיקריים, השזורים זה בזה: (1) עקרונות הנוגעים לעריכה בוויקיפדיה, (2) כלים טכניים לעריכה בוויקיפדיה.

הקורס מעשי, וממוקד בהקניית היכולות הבאות: התמצאות בממשק ויקיפדיה; יצירה ועריכה של תוכן בוויקיפדיה; ניהול דיאלוג ועבודה מתואמת עם קהילת העורכים של ויקיפדיה העברית.

במהלך הקורס, משתתפי הקורס מקבלים הזדמנות להיכנס לעולמה של ויקיפדיה תוך קבלת הדרכה וחניכה - דבר אשר מאפשר לחוויית העריכה באתר להפוך לחיובית ולפורייה כבר מהצעד הראשון.

במהלך 2020 , הקורס הוסב לגרסה מקוונת בפורמט של blended learning. הלמידה הא-סינכרונית מתקיימת באמצעות סביבת למידה מקוונת, ואילו הלמידה הסינכרונית - באמצעות מפגשי ZOOM קבוצתיים.

עד כה, קיימנו 3 מחזורים של הקורס בגרסתו המקוונת. כל אחד ממחזורים אלה יועד ל-20-25 איש ואישה, הובל על ידי מנחה מקצועי/ת ולווה על ידי 2-4 מתנדבים בעלי מומחיות בעריכה בוויקיפדיה. המחזורים הועברו בהצלחה יתרה, שהתבטאה הן בחוות הדעת מצד המשתתפים, והן בכמות ובאיכות של תוצריהם בוויקיפדיה.

התרשמות מהתוצר